Dodawanie komentarza

Do tematu: A jądrowa?

Komentarze do artykułu: Latające elektrownie

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

A jądrowa?

~ja cie krence

2006-08-09 06:39:28

Przecież jest najtańsza, a do tego mozna zawsze w razie czego miec z czego wykonac....
   To by nas moglo wzmocnic.

ODPOWIEDZ

i po co?

~.lamer

2006-08-13 06:27:28

wytłumacz mi jaki jest sens inwestować pieniądze w projekty zagrażające zdrowiu i życiu. Aha, wbrew temu co mówią w telefisji, paliwo do takich elektroni też się skończy - marchewka je nie napędzi:-)
   Do budowania elektrowni jądrowych naganiają społeczeństwa lobbiści, których pracodawcy zarabiają potęzne pieniądze - enegrię alternatywną wspierają uczeni i studencji elitarnych uniewersytetów. Nie dajcie się zwariować - świat bez atomu, ropy i węgla to świat przyszłości. Niestety musimy o niego powalczyć z możnymi tego świata co kopia dziury w ziemi w poszukiawniu pierwiastków smrodu i śmierci.

ODPOWIEDZ

czyste elektrownie

~SP

2006-08-17 11:04:36

- Najefektywniej działa elektrownia wiatrowa przy bezwietrznej pogodzie !
   - Można sobie wyobrazić że przy obecnych zmianach klimatycznych równie skuteczne mogą się niedługo okazać elektrownie wodne.
   - Ciekawi mnie to że latający wiatrak ma być tańszy w eksploatacji od stojącego, a co się stanie jak się popsuje, w przypadku drobnych awarii pewnie będzie go trzeba ściągnąć na ziemię i naprawić, przy poważniejszej pewnie spadnie komuś na głowę, inną sprawą jest to że pytanie dotyczące przekazywania energii na ziemię jest bezsensowne ponieważ taka elektrownia musi być zakotwiczona jak latawiec, inaczej by po prostu spadła.
   - tak naprawdę jedyną czystą energią przyszłości są elektrownie termojądrowe, spalające deuter i lit, a w przyszłości może He3, i taki projekt jest już realizowany w UE za 10 miliardów Euro, jeśli się nie uda to pozostanie nam tylko Uran i prawdopodobnie nikt nic lepszego nie wymyśli.
   - Fanatykom ekologii polecam rezygnację z sieci energetycznych i zbudowanie sobie wiatraka lub elektrowni słoneczne, powodzenia zimą przy bezwietrznej pogodzie :)
   ciekawe jak się połączą z internetem żeby pisać utopijne, niepodparte jakąkolwiek wiedzą bzdury.

ODPOWIEDZ

Awarie były są i będą

~Patrzący z boku

2008-08-20 09:23:43

i w elektrowniach atomowych też! Wystarczy mały huragan, i prądu niet! czy to z elektrowni konwencjonalnej , wiatrakowej, solarnej i nawet twojej atomowej!
   Energetyka geotermalana ma tą zaletę, że nie potrzeba kupować uranu, ani innego paliwa, no i nie potrzeba składować odpadków promieniotwórczych przez setki, a nawet tysięcy lat!
   No i koszty są nieporównywalnie mniejsze. Uważam, że zwolennicy bydowy elektrowni atomowej powinni się zorganizować i ze swoich środków - kredytów wybudować sobie taka elektrownię. Jeżeli koszt produkcji będzie tańszy od elektrowni geotermalnych to wygrają, a jak droższy to pójdą z "torbami" .

ODPOWIEDZ

Jądrowa?

~Vene

2009-02-01 23:16:33

Co prawda istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo awarii w elektrowni atomowej, lecz istnieje. Mi to już wystarczy, żeby zaprotestować przeciwko budowie elektrowni atomowej. Najlepszym sposobem na uzyskanie energii elektrycznej jest wiatr lub baterie słoneczne.

ODPOWIEDZWydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę