Dodawanie komentarza

Do tematu: budujcie!

Komentarze do artykułu: Elektrownia jądrowa w Polsce?

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

budujcie!

~patline

2007-10-07 08:13:00

budujcie i to szybko! przecież zalet elektrowni jądrowej jest więcej niż wad... możliwości jakiegoś wypadku są znikome^^ BUDOWAĆ !

ODPOWIEDZ

popieram

~PIOSKI04

2008-10-04 19:57:18

ja tez jestem jak najbardziej za!!!!!!!! przecież ta feralna masakra w czarnobylu to byla nieudolna akcja ratownicza która doprowadziła do takiej katastrofy. teraz sa inne inne czasy i kontrola nad tym bylaby 10000%% BUDOWAC!!!!!

ODPOWIEDZ

jestem za

~L.K z Legnicy

2009-01-18 15:55:37

konwencjonalna elektrownia węglowa produkuje rocznie 850 000 ton dwutlenku węgla i radioaktywnego pyłu (arsen, nikiel, związki siarki) oraz siarkowodory które są składowane na hałdach gazują i promieniują o współczynnikach kilkanascie razy przekroczonych w porównaniu do elektrowni atomowych
   
   Ryzyko awarii z wyciekiem lub przedostaniem się masy radioaktywnej do atmosfery to jak 1:10000 czyli zdażyć się może raz na 10000 lat chociaż budowy dzisiejszch płaszczów reaktorów budowa płaszcza wyklucza taki stan rzeczy
   
   Elektrownie atomowe produkują maks 3500-4000 ton szkodliwych substancji rocznie które nie ulegają przenoszeniu w powietrzu a rozkładowi połowicznemu ulegają po ok 400 latach gdzie hałdy nigdy
   
   Elektrownie wodne nawet jeśli byłoby ich 100 to zaledwie 1,6 % naszego zapotrzebowania i nie wkażdym miejscu można ją wybudować musi być odpowiedni spadek aby bilans energetyczny turbinny był dodatni
   
   Moce elektrowni w stosunku do ceny wytwarzania są bez porównania 15:1
   
   żadne z obecnych elektrowni nie są w stanie nam dostarczyć do 2020 roku tyle energii ile potrzebujemy choćby przacowały wszystkimi turbo zespołami co w praktyce jest niemożliwe
   muszą być rezerwy w przypadku awarii turbozespołu
   
   
   Poczytajcie trochę ksążek i nie wypisujcie takich bzdur
   

ODPOWIEDZ



Wydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.



Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę