Dodawanie komentarza

Do tematu: zlecono laboratorium w Londyni

Komentarze do artykułu: Świńska grypa zarazi internet?

POKAŻ WSZYSTKIE WĄTKI

zlecono laboratorium w Londyni

~kwarantannę

2009-10-30 08:12:51

34 osoby zmarły na wirusowe zapalenia płuc i powikłania po grypie. Rząd powoła specjalną komisję do walki ze skutkami epidemii. Ukraińscy lekarze nie potrafią określić typu infekcji. Twierdzą jedynie, że to nie jest świńska grypa - czytamy w "Rzeczpospolitej"
   
   W obwodach lwowskim i tarnopolskim na zachodzie Ukrainy zmarły 24 osoby zmarły w obwodach lwowskim i tarnopolskim. Wśród ofiar jest lekarka, która kontaktowała się z chorymi. Kilkadziesiąt osób przebywa na oddziałach reanimacyjnych.
   
   – W Tarnopolu nie ma szpitala zakaźnego. Zaczyna brakować lekarstw – opowiada dziennikowi Olha Hawryluk, 28-letnia mieszkanka obwodu tarnopolskiego. – Tarnopol tonął w śmieciach. Odpadków nie wywożono miesiącami. Zalegały na ulicach, przerzucano je z miejsca na miejsce. Nieczystości mogły trafić do wody. Być może z tego powodu wybuchła epidemia – dodaje.
   
   W obwodzie lwowskim władze ogłosiły kwarantannę. Przedszkola, szkoły i uczelnie są zamknięte. Lekarze apelują do ludzi, by w razie choroby natychmiast zwracali się do specjalistów. Mer Lwowa wezwał mieszkańców, by zakładali w miejscach publicznych specjalne maski z gazy.
   
   Ukraińscy lekarze nie potrafią określić typu infekcji. Twierdzą jedynie, że to nie jest świńska grypa. Wskutek zarażenia grypą A/H1N1 na Ukrainie zmarła jedna osoba. Lekarze utrzymują, że pozostałe ofiary na nią nie chorowały. Powołują się na badania, które nie wykazały obecności we krwi zmarłych wirusa A/H1N1. Dla pewności jednak dodatkowe analizy zlecono laboratorium w Londynie. Wyniki będą znane w poniedziałek.
   

ODPOWIEDZWydawca portalu HOTNEWS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści  zamieszczane przez użytkowników tejże strony. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.Nieprzerwanie od 2004 roku!

PARTNERZY:
Stanisław Michalkiewicz
Nasze kanały RSS:
główny
O NAS:
REKLAMA:
zobacz ofertę